Sorularınız İçin Bizi Arayın:   +90 532 481 66 94

WhatsApp İletişim

logo
 

Suç ve Ceza Hukuku

Suç, mağdur ve suçlunun  bir araya gelmesi ile oluşan ve bir hukuk meselesi haline gelen bu alan ; kısıtlı,güçlü ve özgün prensiplere sahip ve bireyin özgürlüğüne  etki etmesi nedeniyle adaletin kılıcını en sert bir şekilde temsil eden bir hukuk dalıdır.

Bu nedenlerdir ki; hukuk sistemimizde kendisine yer bulan en etkili ve değerli  hukuk disiplinlerindendir. Bununla birlikte bu alana gereken  dikkat ve özen de diğer hukuk alanlarına göre farklı olmaktadır.  Nitekim  kişi özgürlüğünü etkileyen yaptırımlar kendisine yer bulmakta ve bu nedenle  ceza hukuku bu yönüyle  tektir. Bu nedenle bu alanda mağdur veya sanık fark gözetmeksizin yetkin  bir avukat ile temsil edilmek gerekmektedir. 

Aksi bir durumda, yargılama sırasında çok ciddi hak kayıpları gündeme gelebilecektir. Türk Ceza Kanunu ve ceza hükmü içeren kanunların suçlular üzerindeki yaptırımları gün geçtikçe artmakta olup uzun süre tutukluluk hali yahut yüksek bir ceza mahkumiyeti ile karşılabilmeniz maalesef muhtemeldir. Yine aynı şekilde yargılama sırasında mağdur olan taraf iseniz, yargılamaya etkin katılamadığınız ve kendinizi ifade edemediğinizden  sanığın suçlamalardan beraat etmesi muhtemel olacaktır. 

Adana ilinde ve geri kalan 80 ilde perspektif bakış açısı  ile hizmet veren Adana Av.Gökhan Er Ceza Hukuk Büromuz, bu alanı ihtisas edinmiş olduğundan müvekkilerimize en hızlı ve etkili şekilde savunarak haklarını korumaktadır. Bu nedenle hakkınızda yapılan suçlamalardan yahut mağdur olduğunuz bir olaydan en etkin ve hızlı bir şekilde kurtulmak adına Adana'da olan ofisimi ziyaret edebilir yahut  bizle iletişime geçebilirsiniz.

Ceza Hukukunda Avukat ile Temsil Edilmek Neden Zorunludur?

Ceza hukukunda avukat ile temsil edilmenin ne denli önemli olduğunun bir diğer önemli kanıtı ise ceza hukukunda müvekkillerin kendilerini ciddi manada baskı altında hissetmeleridir. İşte tam olarak bu nedenden dolayı müvekkilin kendisini tam olarak savunması da pek çok kez mümkün olamayacaktır. Özellikle polis,bekçi ve jandarma gibi kolluk birimleri şüpheliler üzerinde ciddi baskı kurmaktadır. Bizler ise müvekkillerimizi tam olarak soğukkanlı bir tutum ile savunacak ve haklarından mahrum kalmamaları, herhangi bir zarar görmeden bu olaydan sıyrılabilmeleri adına elimizden geleni yapacak ve her daim müvekkillerimizin yanında olacağız.

  • Zorda Bırakacak Beyanlardan Kaçınmak Önemlidir

Davalar sırasında müvekkil net ifadeler kullanmakta da fazlasıyla zorlanacak, hatta kendisini zor durumda bırakacak beyanlara başvurabilecektir. Söz misali alt sınırdan cezalandırılma ya da farklı bir suçtan cezalandırılma talebini pek çok mahkeme ikrar olarak dahi kabul edebilmektedir. İşte bu gibi durumlarda avukatları olarak bizler müvekkillerini korumak adına ellerinden geleni yapacak ve herhangi bir mağduriyete de yol açılmasına müsaade etmeyeceğiz.

  • İleri Derecede Uzmanlık Gereken Bir Alan

Ceza Hukuku, ileri derecede uzmanlık gerektiren bir hukuk dalıdır. İşte tam olarak bundan dolayı sıradan bir avukat ile çalışmak yeteri kadar başarılı sonuçlar elde edilmesi adına yeterli gelmeyecektir. Bu alanda iş ortağı olarak tercih edilecek avukat mutlak suretle ceza hukuku alanında kendisini kanıtlamış ve bu alanda engin deneyimler elde etmeyi başarmış bir avukat olmalıdır. Bizler de hukuk bürosu olarak en geniş deneyime ve en geniş bilgi birikimine sahip olmamıza güvenerek müvekkillerimize bu hizmeti sunmaktayız.

  • Davaların Düzenli Takibi

Ceza hukukunda davaların takip edilmesinde de son derece büyük bir titizlik ile çalışıyoruz. Gerçekten ceza hukukunda bazı süreler son derece önemli. Bunlardan birkaç tanesi ise tutukluluğa itiraz ve tahliye talebi benzeri hususlar. Ancak bu hususlara dair süreler geçirildikten sonra herhangi bir hak iddiası da söz konusu olamıyor. Bu nedenle bu sürelere dikkat etmek ve davaların her daim, her safhada takipçisi olmak çok büyük önem arz ediyor. Bizler de müvekkillerimiz ve aileleri adına bunu en iyi şekilde icra ediyoruz.